Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 47 Current »

Praktyczne porady przy wyborze czytnika linii papilarnych

Na rynku #dodrzwi pojawia się coraz więcej czytników w różnych standardach, materiałach wykonania, funkcjach. Produkt niby ten sam, ale rozpiętość cen sięga od 5,-$ za czytnik-gadżet do 450,- € za wysokiej klasy czytnik biometryczny.
Jak więc z chaosu ofert i informacji o czytnikach wybrać najlepszy dla siebie?

  • Jaki czytnik jest dobry i warty swojej ceny?

  • Który czytnik nadaje się najbardziej do twoich drzwi i codziennego użytkowania? 

Na te kluczowe pytania odpowiadamy jako producent czytników „Made in Germany” z 20-letnim doświadczeniem. Porady praktyczne - abyś Ty mógł dobrze wybrać.

Czy na czytniku istnieje możliwość skopiowania odcisków palca

 Click here to expand...

Istnieje kilka technologii skanowania palca: technologia termiczna, optyczna czy radiowa. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Na przykład technologia optyczna polega na przyłożeniu palca do szklanej powierzchni. Wady metody optycznej to pozostawianie odcisku palca i łatwość oszukania czujnika sfabrykowanym odciskiem. Zaleta (wątpliwa) to niski koszt.

Czytniki biometryczne Idencom pracują na sensorach termicznych.

Sensory termiczne w połączeniu z czytnikami linii papilarnych wykluczają możliwość skopiowania odcisków palca. Przy metodzie termicznej palec jest przeciągany po sensorze i nie pozostawia odcisku. Metoda termiczna uniemożliwia również uruchomienie czytnika martwym palcem.

Czytniki Idencom są opatentowane w Szwajcarii, mają stopień bezpieczeństwa równy bankomatom z 6-cyfrowym PIN kodem i tym samym zapewniają najwyższe bezpieczeństwo dla użytkownika indywidualnego.

.    


Niebezpieczeństwa czytników optycznych.

Alternatywne sensory biometryczne np. optyczne - słabości innych producentów czytników linii papilarnych.

Większość czytników linii papilarnych z sensorami optycznymi można oszukać przy użyciu prostych sposobów np. skopiowanych odcisków palców. Ten fakt prowadzi do sytuacji, że czytnik nie tylko nie zabezpiecza przed wejściem osób niepożądanych, ale przede wszystkim nie zapewnia bezpieczeństwa wymaganego np. przez organizacje handlowe.

Co to jest fałszywy wzorzec linii papilarnych?

Jest to sztuczna kopia linii papilarnych z folii, papieru, silikonu wykorzystywana do oszukania czytników biometrycznych „instrukcja” na youtube

Z jakiego materiału jest wykonany czytnik? Parametry. Na co zwrócić uwagę?

 Click here to expand...

Czytniki Idencom są wykonane z nierdzewnej, szlachetnej stali. Pracują w temp. -25° do +85° C co oznacza wysoką odporność na warunki zewnętrzne

(w odróżnieniu od plastikowych czytników innych producentów z różnego rodzaju dodatkowymi osłonkami przed warunkami atmosferycznymi).

Klasa szczelności IP65 oznacza, że czytniki są szczelnie odlane, odporne na wilgoć i odporne na przenikanie najmniejszych cząsteczek kurzu 

(w odróżnieniu od plastikowych czytników np. z IP45, IP54, które przepuszczają kurz).

Były wykonywane „praktyczne próby” wysokociśnieniowymi myjkami Kärchera , które również potwierdziły ekstremalną szczelność urządzeń Idencom.

Cena Od czego zależy?

 Click here to expand...

Ceny czytników Idencom są cenami z wyższej półki. Od czego to zależy?

Pochodzenie czytnika.

Czytniki Idencom są „Made in Germany”. Produkcja i rozwój technologii mieszczą sie w Berlinie. Czytniki zawierają komponenty (Hardware), które pochodzą z importu. Jednak Software i algorytmy od ponad 20 lat są rozwijane w jednym miejscu i przez te same osoby (m.in. właściciel Idencom). Wiadomo gdzie są dane i kto ma do nich wyłącznie wewnętrzny dostęp. Droga z produkcji czytnika wiedzie bezposrednio do Użytkownika bez łańcucha potencjalnych ingerencji w bezpieczeństwo i dostęp do danych.

Zakres dostawy/Montaż: czytnik Idencom = Plug&Play

W przypadku czytników tańszych dokupywanie różnych komponentów, koniecznych do działania jak również dodatkowe frezy itp. dają w końcowym efekcie zbliżoną ceną na produkt niższej jakości.

Przypominamy: „Co tanie - to drogie” i „Gorzkie wspomnienie złej jakości trwa dłużej niż chwilowa radość z niskiej ceny”.

Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, jakości i designie przy porównywaniu ustal, czy i jak te punkty są realizowane w innych czytnikach?

Jak zabezpieczona jest pamięć w czytniku? Czy dane z pamięci można przetransportować w inne miejsce?

 Click here to expand...

Czytniki Idencom nie są podłączone do internetu. Dlatego twoje drzwi i twoje dane są bezpieczne. 

Zabezpieczenie pamięci czytnika gwarantuje sensor termiczny stosowany w naszym czytniku, który wyklucza skopiowanie, podrobienie lub przeniesienie danych biometrycznych.

Zaszyfrowanie danych: Połączenie jest szyfrowane zgodnie z najnowocześniejszymi standardami AES. Wszystkie dane są przechowywane i zaszyfrowane wg AES 128 bit (Advanced Encryption Standard). Ten sam szyfr wykorzystuje NSA do ochrony ściśle tajnych informacji. 

Dane czytnika nie są transferowane, nikt nie ma do nich dostępu i dlatego nieuprawniony odczyt nie jest możliwy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest Blackbox, który zapewnia bezpieczeństwo całego systemu. Jest umiejscowiony w bezpiecznym miejscu, co uniemożliwia dostęp i manipulacje z zewnątrz.

Dlatego zarówno hakerzy jak i włamywacze są bez szans. 

Czy jest możliwe po wyrwaniu czytnika złączenie kabli i otwarcie drzwi?

 Click here to expand...

W czytnikach Idencom nie jest to możliwe. Technologia działania  i logika czytnika mieści się w Blackbox. Blackbox (czarna, podłużna część) zostaje podczas produkcji/montażu zabudowana w środku drzwi.

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem Co to znaczy?

 Click here to expand...

Bardzo istotne jest, aby wybrany czytnik posiadał certyfikat potwierdzający, że przeprowadzono niezależne testy, które wykazały, że czytniki spełniają wymogi bezpieczeństwa. Czytniki Idencom posiadają certyfikat VdS. VdS to najważniejszy niemiecki urząd certyfikujący stopień bezpieczeństwa, uznawany przez ubezpieczenia.

Również niemieckie KriPo (Policja kryminalna) i co za tym idzie niemieckie ubezpieczenia zalecają stosować rozwiązania Idencom.

Jaki czytnik do drzwi? Który najlepszy? Podsumowanie

Czytnik linii papilarnych Idencom jest synonimem bezpieczeństwa, produktem jakościowym, sprawdzonym do drzwi z wysokiej półki. Stosują go renomowani producenci drzwi.

Jeśli zależy Ci na absolutnym bezpieczeństwie i cenisz sobie dobrą jakość - wybierz do swoich drzwi czytnik Idencom.

System bezpieczeństwa w drzwiach Aluhaus

Powiązane artykuły



  • No labels