DLA KLIENTÓW KOMPOMATIK ELECTRONIC SECURITY
...
Dla wszystkich kontaktów handlowych i zamówień pomiędzy Kompomatik Electronic Security P.Kubicki (zwanym dalej Sprzedawcą; Kompomatik) a nabywcami jego towarów (zwanych dalej Kupującymi) obowiązują warunki w formie pisemnej. Kompomatik nie akceptuje żadnych innych warunków. Kupujący korzystającego ze sklepu internetowego https://kompomatik.com (dalej jako: „sklep internetowy”) są zobowiązani do przestrzegania wyłącznie warunków Kompomatik. Wszystkie warunki oferty Kompomatik mogą ulec zmianie.
ZŁOŻENIE ZAMÓWIENIA, ZAWARCIE UMOWY SPRZEDAŻY
...
Kupujący może w wyjątkowych przypadkach potwierdzonych pisemnym zaświadczeniem zwrócić towar do Sprzedającego lub starać się o zamianę w ciągu 2 tygodni . Czas liczony jest od momentu dostarczenia i odbioru przesyłki. Wysyłka zwrotna jest na koszt i ryzyko nabywcy . Prosimy zwracać towar jako ubezpieczony i zachować pokwitowanie.Zwracany towar musi być w nienaruszonym stanie czyli i prosimy o zwracanie towaru jako ubezpieczony oraz o zachowanie pokwitowania.
Tylko kompletny, nieużywany i fabrycznie zapakowany towar bedzie akceptowany w ramach zwrotu lub wymiany. W przeciwnym razie zwrot lub wymiana nie będą możliwe.
...
Wysyłka zwrotna w zależnosci od produktu musi być wysłana na
...
Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Klienta będącego konsumentem z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń dostępne są na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://uokik.gov.pl/pozasadowe_rozwiazywanie_sporow_konsumenckich.php .
Przy Prezesie U.O.K i K. działa także punkt kontaktowy (telefon: 22 55 60 333, email: kontakt.adr@uokik.gov.pl lub adres: Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-030 Warszawa.), którego zadaniem jest m.in. udzielanie pomocy konsumentom w sprawach dotyczących pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich.
Konsument posiada następujące możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:
wniosek o rozstrzygnięcie sporu do stałego polubownego sądu konsumenckiego (więcej informacji na stronie: http://www.spsk.wiih.org.pl/ ),
wniosek w sprawie pozasądowego rozwiązania sporu do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej (więcej informacji na stronie inspektora właściwego ze względu na miejsce wykonywania działalności gospodarczej przez Sprzedawcę),
pomoc powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji, do której zadań należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich). Porady udzielane są między innymi mailowo: porady@dlakonsumentow.pl oraz tel. 801 440 220 (opłata za połączenie wg taryfy operatora).
Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług (więcej informacji na stronie samej platformy lub pod adresem internetowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://uokik.gov.pl/spory_konsumenckie_faq_platforma_odr.php )
...