Drodzy Handlowcy,
poniżej przydatna „ściąga”
1. Przypominamy o systemie do składania zamówień online z możliwością monitorowania wysyłki
2. Przypominamy o Idencom Wiki Baza Wiedzy
3. Przypominamy o Instrukcjach obsługi we wszystkich dostępnych językach.
4. Przedstawiamy zoptymalizowane Quick-Starty i Instrukcje obsługi w j.polskim
życzymy powodzenia i sukcesów w 2020 roku!
Idencom Polska
Internet Rzeczy zaatakował po raz pierwszy
Internet przyszłości to internet rzeczy. Cyfrowa rewolucja dzieje się właśnie na naszych oczach. Internet stał się naszą codzienną rzeczywistością. Do internetu została przeniesiona większa część życia biznesowego i prywatnego włącznie z urządzeniami.
Czym jest Internet Rzeczy w skrócie nazywany IoT (Internet of Things)? W największym skrócie to lodówka, która sama robi zakupy lub telewizor, który odpala odpowiednią treść dla użytkownika i przyciemnia światło.
Multimedialność urządzeń i przedmiotów stworzyła Uniwersum IoT (Internet Wszechrzeczy). Dziś opcje internetowe mają nie tylko komputery, ale telefony komórkowe, drukarki, kamery itp. Skomunikować z siecią można pralkę i ekspres do kawy.
Podłączenie coraz większej ilości wszelkiego rodzaju urządzeń w firmach, urzędach i w prywatnych domach rodzi naturalne pytanie: czy to wszystko jest bezpieczne?
Nasza rzeczywistość staje się cyfrowa – Chmura
Google, Facebook, Amazon to firmy, które “narodziły się” w chmurze. Chmura rozprzestrzenia się na cały przemysł. Kolejne firmy stopniowo przenoszą biznes do chmury. To wszystko staje się możliwe dzięki temu, że powstaje coraz więcej tzw. inteligentnych urządzeń, które są ze sobą połączone za pomocą internetu. Słowa “smart” i “connected” weszły na stałe do naszego słownika. Wszystko jest „connected”. Dane przepływają w czasie rzeczywistym, a budynki, urządzenia, samochody zbierają i analizują dane o otoczeniu na bieżąco. To wszystko dzięki chmurze.
Internet rzeczy atakuje po raz pierwszy
Miliony dolarów straciły globalne firmy wskutek cyberataku przeprowadzonego 21 października 2016r., który uderzył w USA i Europe. Jak wiadomo, do przeprowadzenia ataku został wykorzystany Internet Rzeczy. Wiadomo, że tym razem masowo zostały przejęte nie tylko komputery, ale również inne urządzenia obecne w cyberprzestrzeni; smartfony, telewizory, kamery, sprzęt elektroniczny, czujniki, maszyny przemysłowe, a nawet sprzęt gospodarstwa domowego. Ogólnie wszystko, co składa się na Internet Rzeczy.
Według ekspertów cyberbezpieczeństwa zatrzymanie używania Internetu Rzeczy do przeprowadzania ataków przez hakerów nie jest niemożliwie. Jest to związane z ilością urządzeń (miliardy), które już są podłączone do internetu. Nie ma również dobrego rozwiązania problemu bezpieczeństwa urządzeń Internetu Rzeczy. W tańszych i starszych modelach urządzeń w ogóle brakuje odpowiednich zabezpieczeń.
Eksperci ds. bezpieczeństwa zwracają uwagę, że październikowy atak obnażył słabość zabezpieczeń urządzeń Internetu Rzeczy. Przeprowadzony atak udowodnił, że tworzenie rozwiązań i produktów opartych wyłącznie na komforcie i funkcjonalności bez bezpieczeństwa prowadzi do dramatycznych skutków.
W najbliższym czasie należy spodziewać się podobnych działań, ponieważ urządzenia IoT są coraz częściej wykorzystywane przez hakerów. Słabość ich zabezpieczeń powoduje, że są łatwym celem. Pozwalają nie tylko na prowadzenie zmasowanych ataków na duże cele, ale także na obserwacje pojedynczych osób i wykradanie danych.
Kluczowy temat w branży producentów drzwi
Zmierzając w kierunku Internetu Rzeczy producenci drzwi coraz częściej konfrontowani są z produktami Smart Home, aplikacjami na smatrfonie i rozwiązaniami na fale radiowe. Zanim zdecydujemy się na stosowanie takich rozwiązań w kontekście drzwi – przemyślmy nasze wartości; bezpieczeństwo first!
Nad jeszcze bardziej bezpiecznym rozwiązaniem sterowania drzwiami pracują aktualnie inżynierowie Idencom Polska we współpracy z inżynierami z Agh z Krakowa. O postępach i bezpieczeństwie nowych produktów dla producentów drzwi będziemy informować na bieżąco.
Optische Scanner
Da ich am Anfang meiner beruflichen Laufbahn Kryptografie und auch Fingerprintlösungen für das Profiumfeld (Regierungen usw) entwickelt habe bitte meinen Meinung mit einer Prise Humor nehmen:
Jede Lösung ist unsicher und kann von irgendwem geknackt werden - es ist immer eine Frage wieviel Geld Du hast abzusichern und wieviel Geld der Angreifer aufwendet.
Auch der beste Tresor einer Bank kann (und wird) ab und zu geknackt.
Jede mir bekannte Software oder Hardwarelösung ist irgendwann geknackt worden, selbst wenn Millionensummen investiert wurden (Enigma, Krypto AG).
Fingerabdruck ist eine der unsichersten bekannten Zugangslösungen die bekannt sind. Du hinterläßt die ganze Zeit überall Deinen Fingerabdruck. Wenn man im Besitz eines Fingerabdrucks ist, dann kann man diesen sehr leicht nachbauen und damit deinen Scanner überlisten (auch wenn Hersteller immer und immer wieder was anderes behaupten - die sogenannte Echtfingerüberprüfung funktioniert nachweislich noch nicht mal in Systemen von Regierungen gut)
Eine Pinnummer kannst Du ändern wenn sie kompromittiert ist, Deinen Fingerabdruck nicht.
Was 868MHz angeht, so sind die meisten Lösungen aus Sicht von Profis ein Witz die sehr sehr leicht überwunden werden kann. Generell ist aber keine Aussage möglich, rein theoretisch kann man auch was gutes bauen.
Jeder weiß aber auch:
Jedes Auto mit Schlüssel oder Fernbedienung oder keyless go (auch mit Wegfahrsperre) kann und wird von Profis regelmäßig geknackt.
die bekannten mechanisches Haustürschlösser werden von Profis in der Regel innerhalb einer Minute geöffnet
jedes Fahrradschloß kann jeder Idiot innerhalb von einer Minute knacken
vermutlich komme ich in Dein Haus auch rein, indem ich einen Stein nehme und eine Scheibe einwerfe. Trotzdem geht die Welt nicht unter.
Wenn Du also ein normaler Mensch bist der nicht besonders gefährdet ist, dann ist die Lösung die du hast vermutlich gut genug.
Dzięki dobrze wyszkolonemu handlowcowi wzrasta świadomość klienta o pełnych możliwościach systemu kontroli dostępu do drzwi. W przypadku wyboru rodzaju czytnika musimy zacząć od:
1. zdefiniowania potrzeb i preferencji klienta
2. oferujemy innowacyjne i nowoczesne produkty; należy proponować funkcjonalności, które klient potrzebuje i rozumie
Klienci mają bardzo różne preferencje. Jeden chce wyłącznie czytnik linii papilarnych, inny woli klawiaturę na szyfr. Jeszcze inny chce zabezpieczyć się podwójnie wybierając dwa w jednym, czyli klawiaturę z Bluetoothem. Są też przypadki montażu dwóch urządzeń w jednych drzwiach.
3. System powinien przede wszystkim móc
zwiększyć bezpieczeństwo i komfort użytkownika
ułatwić zarządzanie drzwiami oraz
wzbogacić drzwi o element nowoczesności
i w ten sposób spełnić oczekiwania i potrzeby klienta.
* Prosta i szybka instalacja. Łatwa instalacja czytnika linii papilarnych, klawiatury z kodem i Bluetooth podczas produkcji drzwi. Potrzebny tylko jeden frez. Czytnik można połączyć z zamkiem za pomocą przewodów i oryginalnych styków do markowych zamków.
* Wygodny montaż. Drzwi są montowane standardowo z elektromechanicznym zamkiem lub elektrozaczepem. System zasilany jest poprzez zamek/elektrozaczep i zasilacz. Przy pomocy Autotestu w 10 sek. kontrolujemy właściwe podłączenie.
* Bezpieczny montaż. System jest kompatybilny z prawie wszystkimi zamkami elektromechanicznymi. Oryginalne styki do markowych zamków, uniwersalne styki do wszystkich innych zamków, jak również specjalna wersja do elektrozaczepow gwarantują właściwe podłączenie.
* Nowoczesny technologicznie produkt podnoszący wartość drzwi
Co producent uzyska dzięki naszemu czytnikowi
Najszybsza możliwość wyposażenia drzwi w nowoczesne technologie
Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i odróżnienie się od konkurencji
Podwyższenie renomy swoich drzwi dzięki niemieckiej technologii
Poszerzenie oferty i zwiększenie sprzedaży
Możliwość uruchomienia oferty dla klasy biznes
Możliwość zaoferowania klientom atrakcyjnych rozwiązań
Komunikowanie, że w drzwiach tkwi niemiecka technologia i bezpieczeństwo
Zwiększenie eksportu na rynki EU, które wymagają produktów Idencom
Dobór rodzaju kontroli dostępu do drzwi należy dopasować do preferencji i potrzeb klienta.
Jeśli najważniejszym kryterium klienta jest bezpieczeństwo odpowiednim będzie wskazanie mu na zalety czytnika linii papilarnych.
Plus czytnika linii papilarnych: bezpieczeństwo
Minus: cena (produkt wciąż z wyższej półkiłki)
Jeśli najważniejszym kryterium klienta jest cena wtedy należy wziąć pod uwagę klawiaturę numeryczną z kodem.
Plus klawiatury: 1 kod dla wszystkich użytkowników
Minus: klasyczne, bardzo powszechne rozwiązanie
Jeśli najważniejszym kryterium klienta jest nowoczesna technologia właściwym będzie zaproponować nowy produkt Bluetooth&Code.
Plus Bluetooth&Code: nowoczesna technologia
Minus: obawy użytkowników dotyczące działania technologii bluetooth.
Plus RFID: na kartę, breloki, nieograniczona ilość użytkowników
Tak więc każdy z ww. produktów kontroli dostępu ma swoje plusy bądź minusy, które subiektywnie definiuje klient.
Czytnik linii papilarnych to nowoczesny technologicznie produkt podnoszący wartość drzwi.
Co zyskuje producent dzięki drzwiom z czytnikiem?
Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w swoich drzwiach; czytnik linii papilarnych to najszybsza możliwość wyposażenia drzwi w nowoczesne technologie
Podniesienie renomy swoich drzwi
Odróżnienie się od konkurencji
Poszerzenie oferty i zwiększenie sprzedaży
Możliwość uruchomienia oferty dla klasy biznes
Komunikowanie, że w drzwiach tkwi niemiecka technologia i bezpieczeństwo
Zwiększenie eksportu na rynki EU, które wymagają produktów Idencom
Co zyskuje klient indywidualny dzięki drzwiom z czytnikiem?
Nowoczesne użytkowanie podnoszące standard drzwi
Wygodne użytkowanie. Klucz jest zawsze „pod ręką“. Czytnik z każdym użyciem coraz lepiej rozpoznaje palec. Także rosnące palce dzieci, zabrudzone, jak i skaleczone
Proste użytkowanie. Otwieranie drzwi lub bramy jednym przeciągnięciem palca. Bez angażowania technika czy komputera łatwe dodawanie lub usuwanie użytkowników
Bezpieczne użytkowanie. Wzorzec linii papilarnych jest unikalny, nie może być skradziony ani zgubiony. Nie może zostać skopiowany ani przekazany innym osobom jak klucze, karty czy transpondery.
Win-Win
Dodana wartość: drzwi z czytnikiem linii papilarnych zyskują na wartości dla producenta i klienta, bo są innowacyjne, komfortowe i bezpieczne.
Standard drzwi można podwyższyć stosując wyższej klasy zamek elektromechaniczny kompatybilny z urządzeniami kontroli dostępu. W zależności od potrzeb i preferencji użytkownika takim urządzeniem może być: czytnik linii papilarnych, klawiatura z kodem lub Bluetooth. Możliwość prostej i szybkiej integracji czytnika w skrzydle drzwiowym umożliwia producentom drzwi tworzenie własnych linii drzwi z wyższej półki na potrzeby wymagających klientów.
Standard drzwi podniosą produkty sprawdzone takie np. jak czytnik linii papilarnych i klawiatura lub nowości np. Bluetooth&Code, czyli połączenie klawiatury i funkcji Bluetooth.
Właściwości czytnika linii papilarnych materiał
materiał i design czytnika są do indywidualnego wyboru posiada
posiada najwyższy stopień bezpieczeństwa i ochrony przed manipulacją optymalna
optymalna wysokość do montażu czytnika już od 1,2 m (również dla dzieci)
Właściwości klawiatury numerycznej z kodem:
jeden kod dla wszystkich użytkowników
mozliwosc wielu różnych kodów dla użytkowników trwała
trwała, masywna i estetyczna obudowa z nierdzewnej stali
Właściwości Bluetooth & Code (klawiatura + funkcja Bluetooth)
nowoczesny technologicznie produkt nowoczesny
nowoczesny design (szkło)
wygodne połączenie klawiatury i opcji Bluetooth
Nowość: RFID kontrola dostępu na karty z nieograniczoną ilością użytkowników
Wyposażenie drzwi w wysokiej jakości zamek i urządzenia kontroli dostępu podniesie nie tylko ich standard i wartość, ale przede wszystkim ich bezpieczeństwo.
* Wygodne użytkowanie. Klucz jest zawsze „przy tobie” i pod ręką . Czytnik z każdym użyciem coraz lepiej rozpoznaje palec. Także rosnące palce dzieci, zabrudzone, jak i skaleczone.
* Proste użytkowanie. Otwierasz drzwi lub bramę jednym przeciągnięciem palca. Bez angażowania technika czy komputera łatwo dodajesz lub usuwasz użytkowników.
* Bezpieczne użytkowanie. Wzorzec linii papilarnych jest unikalny, nie może być skradziony ani zgubiony. Nie może zostać skopiowany ani przekazany innym osobom jak klucze, karty czy transpondery.
* Nowoczesne użytkowanie podnoszące standard drzwi
Referencje: drzwi z czytnikiem linii papilarnych producent drzwi Wiked
Referencje: drzwi z czytnikiem linii papilarnych producent drzwi Doorsy
Drzwi z czytnikiem-linii papilarnych Producent Matplast
Drzwi z klawiaturą kodową Producent Matplast
Jeśli prześledzić publikacje o smartfonach nagle okazuje się, że kluczową funkcją smartfona 2018 nie jest procesor …. a czytnik linii papilarnych.
Aby zapewnić bezpieczeństwo informacji zgromadzonych na smartfonie, producenci wzbogacają je o czytnik linii papilarnych i czytnik stał się nieodłączną częścią składową w smartfonach. Opinie, co do bezpieczeństwa odcisków palców w smartfonie są różne. Zdarzały się przypadki oszukiwania skanera w telefonie poprzez używanie kopii odcisków.
W branży stolarki drzwiowej stosujemy zupełnie inny rodzaj czytników linii papilarnych do drzwi i kopiowanie odcisków jest niemożliwe.
Technologia Idencom (scanner termiczny) nie używa sensorów optycznych. Czytnik nie zapamiętuje odcisków palców, a jedynie ich charakterystyczne cechy. Korzystanie z czytnika do drzwi polega na przesuwania palca po sensorze, a nie na odciskaniu go – tak jak w przypadku smartfonów. Ta technologia odróżnia się od technologii w smartfonach i gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikom. Bezpieczeństwo czytników linii papilarnych Idencom potwierdza również certyfikat VdS.
Wraz z nowym rokiem na rynku pojawiają się kolejne nowości. Dotyczy to również branży stolarki, czyli tego co w tym roku nowego mogą zaproponować swoim klientom producenci drzwi.
Dzisiaj, chcąc wybrać drzwi stajemy przed nie lada zadaniem. Musimy zdecydować się na materiał z jakiego są wykonane, wybrać kolor, ustalić rodzaj zamka, sposób otwierania i zabezpieczenia. Producenci dają możliwość tak szerokiego wyboru, ponieważ chcą być konkurencyjni i wyróżnić się od tysięcy innych drzwi na rynku.
W nowym roku dobrym sposobem na wyprzedzenie konkurencji jest zaoferowanie klientom otwierania drzwi nie tylko za pomocą klasycznego klucza, ale również poprzez telefon komórkowy.
Urządzenie, które umożliwia otwieranie drzwi w taki sposób jest w programie niemieckiego producenta Idencom. Jest on instalowany bezpośrednio w skrzydle drzwiowym. Składa się z panelu sensorycznego wyposażonego w technologie Bluetooth, która współpracuje ze smartfonem oraz klawiatury numerycznej, co daje alternatywę otwierania drzwi za pomocą kodu.
Przydatne dla producentów drzwi mogą być wstępne informacje, że urządzenie składa się z dwóch części:
Wymienny panel przedni na obudowie z odbiornikiem
Panel z podświetleniem: 45 x 90,5 x 2 mm
Zamocowany dwoma śrubami
2. Przewód połączeniowy z zintegrowanym przekaźnikiem
Długość: 1,4 m
Styk przekaźnika mogący bezpośrednio podawać impuls otwierania/ sterowania
Modele dostarczane są w wersji do przykręcenia plus sklejenia, lub w gotowej wersji sklejonej.
Klawiatura posiada podświetlenie ułatwiające obsługę w nocy. Bluetooth i klawiatura to system nie tylko bez kluczowego, ale również bezdotykowego otwierania drzwi. Rozwiązanie dedykowane jest, jako system kontroli dostępu w drzwiach w budynkach biurowych i prywatnych.
Ważnym działaniem producentów drzwi jest natychmiastowa reakcja na pojawiające się nowości i trendy. Wprowadzenie tak innowacyjnego produktu jakim jest Bluetooth & Code będzie najlepszym sposobem na utrzymanie stałych i zdobycie nowych klientów.
Produkty kontroli dostępu Idencom charakteryzuje wysoki stopień bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo systemu Bluetooth gwarantują następujące fakty:
Bluetooth przemysłowy klasy I zmienia częstotliwość 1.700 razy na sekundę tak więc zakłócenia frekwencji są niemożliwe.
Autoryzacja jest zabezpieczona 128-Bit-Kodem.
Kod jest przekazywany tylko jeden raz (przy pierwszym zameldowaniu). Od tej chwili jest w pamięci modułu. Poprzez zbliżenie telefonu komórkowego następuje kontrolowana autoryzacja bez przekazywania danych. W razie zgubienia telefonu komórkowego system można deaktywować.
Moduł znajduje się od wewnątrz i nie ma do niego dostępu od zewnątrz jak np. przy NFC sensorach, które umieszczane są na zewnątrz i mogą ulec sabotażowi.
Próby techniczne nazywają system „nie do zhakowania”.
Próby przeprowadzone na Uniwersytecie w Tel Aviv potwierdzają, że Bluetooth w kombinacji z min. 8 cyfrowym Pin-Code na etapie współczesnego poziomu wiedzy jest „nie do zhakowania”.
Code jest wprowadzony jednorazowo podczas formatowania telefonu komórkowego.
Oprócz 8-cyfrowego kodu wysoki stopień bezpieczeństwa systemu gwarantuje 128-bitowy szyfr i procedura skoków częstotliwości.
System Bluetooth zmienia częstotliwość 1700 razy na sekundę w pętli zawierającej 79 różnych częstotliwości.
Sabotaż jest całkowicie wykluczony, bo moduły stosowane w systemie BioKey są dla innych urządzeń Bluetooth lub urządzeń radiowych nierozpoznawalne.
Fakty dotyczące bezpieczeństwa systemu Bluetooth:
Asynchroniczny 128 Bit szyfr
79 różnych kanałów częstotliwości
1600 zmian częstotliwości na sekundę
Rozpoznawalność urządzeń poprzez jednoznaczne na całym świecie bluetooth ID
Izolacja w stosunku do obcych urządzeń dzięki opcji „niewidoczny”.